Монтаж вакуумної системи у літньому таборі

Модернізація обладнання це процес, який покликаний полегшити нелегкі умови роботи персоналу.

Перш за все застаріле обладнання потребує постійного обслуговування і контролю, внаслідок чого процесу доїння не приділяється належної уваги – то стакани спадуть і заб’ються сміттям, то вакуум підскочить вище норми, то раптово пропаде тиск в системі і тварини будуть змушені стояти в очікуванні усунення несправності. Як наслідок, доярки замість масажу, обробки вим’я і контролю ступеня видоювання молока, зайняті усуненням проблем, що виникли через застаріле обладнання. Тварини піддаються періодичному передоюванню і недодоюванню, знаходяться під постійним впливом стресу внаслідок різких змін вакуумметричного тиску. Відповідно, знижуються надої, падає жирність молока, падає прибутковість виробництва!

Вище описана типова ситуація середньостатистичної української ферми. Виходить замкнуте коло:

… Високі виробничі витрати => низька рентабельність => відсутність грошей на модернізацію => високі виробничі витрати …

Вирватися з цієї ситуації вкрай складно, але життєво необхідно!

В одному із господарств Чернігівської області, команда наших фахівців допомогла вирішити проблему із модернізації вакуумної системи. Нами було встановлена вакуумна станція на основі масляного роторного вакуумного насоса турецького виробництва фірми Melasty, продуктивністю 1900 л / хв і вакуумпровід із оцинкованої труби, прохідним діаметром 40мм.

 

PHOTO_20160519_123843-1-759x1024 Монтаж вакуумної системи у літньому таборі
Вакуумна установка турецької фірми Melasty. Три маслівки забезпечують незалежну подачу масла на підшипники і лопатки насоса, і зниження витрат масла.

 

 

 

PHOTO_20160519_133136-759x1024 Монтаж вакуумної системи у літньому таборі

 

 

Даний вакуумпровод був продуманий і розрахований для установки в подальшому на нього молокопроводу (чудовий приклад передбачливості, в плані подальших модернізацій). Була підібрана оптимальна висота з урахуванням нахилу в бік майбутнього молочного блоку, діаметр вакуумпровода був розрахований так, щоб при підключенні всіх одночасно доїльних апаратів вакуумметричний тиск залишався в заданому діапазоні, і при знятті кількох апаратів не створювалися скачки вакууму в системі. 

PHOTO_20160519_145913-1024x758 Монтаж вакуумної системи у літньому таборі
Лінійність вакуумної лінії забезпечується жорстким кріпленням до колон навісу
PHOTO_20160519_121406-2-1024x758 Монтаж вакуумної системи у літньому таборі
Зверху нова вакуумна лінія, знизу те, з чим мучився персонал до недавнього часу.

 

 

 

Таким чином, корови дояться на стабільному вакуумі, незалежно від кількості підключених апаратів, і того що роблять інші доярки (адже часта проблема в господарствах, що при збиванні коровою з сосків доїльних апаратів – через стрибок вакууму у інших корів вони можуть самі автоматично відпасти).

Завдяки правильному і продуманому монтажу високоякісних комплектуючих, значно полегшилася праця доярок. Тепер вони повноцінно можуть приділяти увагу кожній тварині, індивідуально підбираючи підхід до кожної корови – кому масаж вимені, кому машинне додоювання, а кого смаколиками підгодувати.

Ми впевнені, що той час, який ми звільнили персоналу для контакту з тваринами, обов’язково переросте в підвищення якості та кількості отриманого молока.