Чому важливо дотримуватися технології машинного доїння?

IMAG1468-263x300 Чому важливо дотримуватися технології машинного доїння?
Практичні заняття

   Технологія машинного доїння – це чіткий порядок виконання, певних умов та вимог, при дотриманні котрих Ви гарантовано отримаєте продукт високої якості. Цілком логічно, що досягти поставлених цілей можна різними шляхами, але існують алгоритми, завдяки яким, можна досягти вирішення поставленого завдання з найменшими ризиками і витратами.

    Чому ж так часто фахівцям нашої компанії, доводиться зустрічатися віч-на-віч з недотриманням найпростіших правил виконання технологічних операцій? Чому працівники ферм свідомо не виконують елементарних вимог? Проблеми, що тягнуть за собою збої і порушення в процесі машинного доїння, вони створюють собі самі. Через недбальство, або через незнання? Кому від цього легше?

   Фахівцями компанії Ветерина, було проведено ряд практичних занять, з технології машинного доїння, у ряді господарств одного із найбільших агрохолдингів України. Після чого відповідальним особам стало абсолютно зрозуміло на які моменти необхідно звертати увагу і чому не варто нехтувати елементарними правилами при процедурі машинного доїння. Ці моменти ми виклали в своїх рекомендаціях і хочемо ними з Вами поділитися.

 

 Рекомендації з машинного доїння

 

  • Дотримуйтесь особистої гігієни! Руки та спецодяг є одним з основних джерел мікробіологічного забруднення молока.

 

  • Здоювання перших цівок молока можливе лише в окремий посуд. Бактеріальна пробка міститься в каналі соска та може бути переносником різних хвороботворних бактерій, а потрапивши на підстилку або підлогу стати причиною їх розповсюдження в приміщенні.
  • Не створюйте стресових ситуацій для тварин. Не бийте тварин, і не забувайте в холодну пору року занурювати доїльні стакани в теплу воду перед тим, як надіти їх на вим’я. Це зменшить стрес і поліпшить молоковіддачу. Науково доведено, що стрес гнітюче діє на молокопродуктівность тварин.
  • Своєчасно міняйте соскову гуму, і по можливості використовуйте безпечний режим доїння. Використання зношеної гуми призводить до утворення натерання та мозолів на сосках, що може викликати дискомфорт і стрес у тварини. Рекомендований термін використання соскової гуми від двох до шести місяців, в залежності від виробника.
  • Звертайте увагу на величину вакууму в системі. Рекомендований вакуум 48 ± 2 кПа. Проблеми з нетриманням склянок на вимені при нормальному вакуумі свідчать про несправності вакуумної системи.
  • Звертайте увагу на час доїння. Доїння не повинно тривати після закінчення молоковіддачі, це може призвести до тяжких захворювань вимені та формуванню негативного умовного рефлексу на доїння у тварини. Ваша корова буде просто «затискати» молоко.
  • Не знімайте стакани із застосуванням сили. Відкрийте клапан на колекторі і почекайте, поки вакуум досягне рівня, коли стакани опустяться самі.
  • Відразу після доїння не забувайте використовувати засоби обробки вимені! Захистіть вим’я ваших корів від попадання різних інфекцій за допомогою діппінгу!
  • Не варто забувати, що молоко на 88% складається з води. Тому постійне наповнення поїлки чистою водою – запорука високої молокопродуктівності.

 Дотримуйтеся цих простих і в той же час дуже важливих правил, і результат не змусить себе довго чекати!

   Якщо після прочитання даного матеріалу, у Вас все-таки залишилися свої питання щодо технології машинного доїння – зверніться до наших фахівців за консультацією!