Вакуумні насоси. Сухий, масляний чи водокільцевий.

Часто при виборі індивідуального доїльного апарату, наші клієнти зіштовхуються із деякими труднощами в частині визначення своїх потреб. Природньо, що всі хочуть якісний агрегат, і при цьому не переплачувати за зайві, непотрібні їм функції.

   У нашій статті про вибір доїльного апарату ми згадували, що вакуумний насос – це серце доїльного апарату. І як ви знаєте зі шкільного курсу біології, від того наскільки серце добре виконує свою роботу, залежить якість життя організму в цілому.

   Які ж взагалі бувають вакуумні насоси для індивідуальних доїльних апаратів?

   Всі вакуумні насоси для доїльних апаратів розраховані на перекачування певної кількості повітря (виходячи з яких визначається їх продуктивність) при створеному номінальному тиску 0.48 бар. Саме такий тиск необхідно підтримувати для безпечного доїння ваших корів. Щож стосується продуктивності, то за нашими розрахунками для доїння однієї корови необхідно мінімум 110 л/хв.

   Готуючи цю статтю, нами було переглянуто безліч пропозицій купити вакуумний насос або купити доїльний апарат, в яких було сказано що ви зможете доїти одночасно до 10 корів.

   Тут розкриваємо вам перший секрет вибору вакуумного насосу для індивідуального доїльного апарата: насос продуктивністю 220 л / хв дасть можливість доїти одночасно не більше двох корів.

   Що зазвичай мають на увазі компанії, пропонуючи вам насос для одночасного доїння до 10 корів? А саме те, що в кращому випадку ви зможете видоювати до 10 корів по черзі!

   Чому в кращому випадку? Повернемося до теми статті, і розповімо про те, які типи вакуумних насосів взагалі бувають.

   Найбільш часто пропонуємий варіант – сухий роторний вакуумний насос. Він зустрічається у всіх продавців доїльного обладнання, тому його описують як безтурботним і найнадійніший. Його вихваляють за “безшумність” і “невибагливість” до умов використання, при цьому часто перебільшуючи і навмисне замовчуючи ключові моменти. Головною проблемою даного типу насосів є саме те, за що їх і хвалять – вони сухі. Графітові лопатки мають і правда низький коефіцієнт тертя, проте, цього вистачає для того, щоб насос значно розігрівався. Тому тривала робота такого агрегату вкрай нерекомендована. Після кожних 2х корів йому потрібно давати охолонути, в гіршому випадку графітові лопатки стануть пластичними і “потечуть”, що в подальшому призведе до їх деформації і облому, який може стати причиною заклинювання насоса. Одне але – продавці про це рідко згадують.

 

   Тому наша порада номер два – якщо у вас більше 2х дійних корів, шукайте доїльний апарат з маслянним вакуумна насосом і відповідної продуктивністю з розрахунку приблизно 110 л / хв на кожен доїльний апарат.

 

   Масляні вакуумні насоси конструктивно відрізняються від сухих тільки матеріалом лопаток (тут вони виконані з проваренного в маслі текстоліту), і наявністю масляних каналів для змащення підшипників і пари тертя статор-лопатка. При цьому масло служить не тільки для зниження тертя, а також активно відводить тепло, за рахунок чого масляний вакуумний насос може працювати досить тривалий час (3-4 години, а при необхідності і більше). Додатковим плюсом від використання мастила є таже зниження шуму від роботи такого насоса.

   Головним міфом, яким відлякують від покупки маслянного насоса служить історія про нібито складнощі з регулюванням і великим споживанням масла. Це не більше ніж міф від людей, які навряд чи вживу стикалися в житті з даним типом насосів.

   Саме з перерахованих вище причин, перше питання який ми задаємо при консультації наших клієнтів – скільки корів ви плануєте доїти. Виходячи з нашого досвіду, оптимальним вибором є саме масляний насос, так як він дозволяє спокійно збільшувати поголів’я без ризику пошкодження насоса при збільшенні обсягів доїння.
   Останній тип вакуумних насосів, який найбільш рідкісний в наших краях – водокільцевий. Має мінімальну гучність, але дуже вимогливий до якості і температурі води в подавальному резервуарі. Слабо підходить для індивідуальних доїльних установок в зв’язку з необхідністю використання великої кількості води як робоче тіло, але прекрасно підходить для використання на невеликих фермерських господарствах з поголів’ям 50-100 голів.

   У висновку скажемо, що вибираючи вакуумний насос для свого доїльного апарату, необхідно чітко усвідомлювати те, скільки корів ви будете доїти, скількома апаратами, де буде стояти вакуумний насос (переносний або стаціонарний), і на підставі цього, робити свій вибір на користь того чи іншого пристрою.

   Якщо у Вас виникнуть труднощі при виборі вакуумного насоса, зверніться до нашого сервісного інженерам за допомогою!